יום שני, 8 באוגוסט 2016

מטלה 11- שימוש בחכמת המונים

שיעור בנושא- פתיחה למעגל היחידה- הכרת הפונקציות הטריגונומטריות- sin,cos
מטרת השיעור- התלמידים יכירו את המושג מעגל היחידה, ואת פונקציית הסינוס והקוסינוס.
ויצליחו לפתור תרגילים בסיסיים המקשרים בין הזווית לבין הסינוס/ הקוסינוס שלה.
אוכלוסיית היעד- כיתה י', תלמידי 5 יח"ל.
ידע מתמטי קודם הנדרש ללמידת השיעור- הכרת מערכת הצירים הקטרזית, משוואת מעגל קנוני, מושגים במעגל כגון רדיוס, מרכז מעגל, הפונקציות הטריגונומטריות במשולש ישר זווית- לא חובה.
כדאי ללמד את השיעור לאחר היכרות עם הטריגונומטריה במישור, או לפני כן, לשיקול הדעת של המורה. בעיקרון זה יכול להיות נושא חדש לגמרי עבור התלמידים, ולכאורה הוא יכול להילמד גם בתחילת השנה.
מהלך השיעור:
פתיחה- צפיה משותפת בסרטון על מעגל היחידה של אקדמיית קהאן, תוך עצירת הסרטון מדי פעם ושאילת שאלות הבנה את התלמידים, לראות שאכן הבינו. (10 דק'). http://www.hebrewkhan.org/video/video-7nz_3o4kqeU?topic=10th-trigo-circle
חלק ב'- חלוקה לזוגות, ועבודה עם תרגילים מתוך אקדמיית קהאן, לראות שאכן הבינו את הנושא.( 15 דק') קישור-http://www.hebrewkhan.org/exercise/unit_circle
סיכום ביניים- שאלות על הלוח- לזוויות הקלאסיות- 30, 60, 90, 180, 270. והיכרות עם טבלה המסכמת את הזוויות הללו.( 20 דק')
חלק ד'- חלוקה לזוגות, ועבודה עם היישומון מתוך גיאוגברה טיוב, המקשר בין הזווית לזווית השלילית בקוסינוס ובסינוס, והיכרות עם הזהויות הבסיסיות. (25 דק') https://www.geogebra.org/student/bKctREbSK#material/DdG8NBJB

סיכום השיעור- סקירת המושגים שנלמדו בשיעור, ומתן ש"ב.

השמשתי בחכמת ההמונים, גם בהבנת המטלה- ע"י עיון בבלוג במטלות של מורים אחרים..
וגם בתכנים השונים שמורים העלו לגיאוגברה טיוב ובכך בחירת הנושא למטלה. בחרתי בנושא זה בגלל ששימוש בדינמיות של המחוג וע"י כך הערכים השונים, מאפשר הבנה גדולה יותר לדעתי משיעור "רגיל" של ציור המעגל על הלוח וכו'...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה